این عادات را برای موفقیت در خود تقویت کنید.

یکشنبه 22 مارس 2015 | 2,434 بازدید

افراد موفق، همواره زندگی خود را از قصد، با حقایق شیرین و اصول محکم ادغام می کنند؛ زندگی موفق این افراد، رابطه‌ای مستقیم با انتخاب‌های هوشیارانه و البته عادت‌های سالمشان دارد.

در ادامه قصد داریم ۲۰ عادتی که اشخاص عادی، به راحتی به سویشان سوق پیدا می‌کنند اما افراد موفق از انجام‌شان پرهیز می‌کنند را برایتان توضیح دهیم.

 lkthl9y9vvigbvx0d9t

۱- موفقیت را با میزان پول نمی‌سنجند.

موفق‌ترین افراد، موفقیت خود را با شادی خود و آرامش درونی می‌سنجند نه پول. داشتن امنیت مالی، باعث گشوده شدن موقعیت‌های شغلی جدید و کمبود استرس می‌گردد اما، این دسته از افراد به این درک رسیده‌اند که پول نمی‌تواند باعث خوشحالی واقعی شود.

۲- روزشان را بدون هدف و برنامه آغاز نمی‌کنند.

نه تنها افراد موفق اهداف آینده‌ی دور و نزدیک خود را به شکل واضحی مشخص نموده‌اند، بلکه برای هر روزشان نیز برنامه‌ریزی دقیقی دارند تا بتوانند به هدف اصلی خود در دراز مدت دست یابند. آن‌ها به طور کامل از اهمیت «ساعت طلایی»، که در اصل اولین ساعت پس از بیدار شدن است، آگاهند.

۳- معتقدند نقطه تکامل نهایی برای یک پروژه، وجود ندارد.

این دسته از افراد، پس از رسیدن به تکامل در هر بخشی، باز هم دست از رشد و بهبود نمی‌کشند. آن‌ها دریافته‌اند که رسیدن به تکامل در هر کار نیست که ارزش دارد، بلکه مهم، تجربیاتیست که در طول انجام کار به دست می‌آید. از این تجربیات می‌توان در اهداف و پروژه‌های بسیار دیگری کمک گرفت.

۴- اجازه نمی‌دهند توسط افراد منفی‌نگر احاطه شوند.

زمانی که در کنار افراد منفی‌نگر قرار بگیرید، تفکرات منفیشان به راحتی می‌تواند به شما نیز منتقل شود. افراد موفق به هر شکلی که شده از اشخاص منفی‌نگر دوری می‌کنند و در عوض، تلاش دارند با اشخاص مثبت‌اندیش معاشرت بیشتری پیدا کنند تا آن‌ها نیز بتوانند الهام بخششان باشند.

۵- به قسمت منفی ماجرا تمرکز نمی‌کنند.

افراد موفق اجازه نمی‌دهند افکار منفی باعث شکستشان شود. زمانی که با مشکلی رو به رو می‌گردند، با استفاده از تجربه‌ی خود به سرعت به بخش مثبت ماجرا اندیشیده و به خود می‌گویند بار‌ها مشکلات این چنین بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند. این دسته از افراد به جای تمرکز بر مشکلاتی که شاید در میان راه پیدا شود، تمام تمرکز خویش را بر روی موفقیتشان در هر امری می‌گذارند.

۶- پس از شکست، آرام نمی‌نشینند.

می‌دانند که شکست، راهیست که برای رسیدن به پیروزی طی می‌شود و به آن‌ها همانند موقعیت‌هایی برای یادگیری و رشد می‌نگرند. آن‌ها می‌دانند که هرچند بار هم که باخت را تجربه کنند، تا زمانی که بار دیگر برخواستن و تلاش کردن را پیشه‌ی راه خود کنند، واقعا شکست نخورده‌اند.

۷- فکرشان بر روی مشکلات متمرکز نخواهد ماند.

زمانی که بر روی مشکلات خود به شکل کامل تمرکز کنید، رفتارتان با استرس و ناراحتی همراه خواهد شد؛ همین موضع سبب می‌گردد تا مشکلات بسیار بیشتری نیز بر سر راهتان قرار گیرند. از سوی دیگر تمرکز بر راه حل‌ها و اقدامات، سبب می‌شود تا روحیه‌ای بهتر بیابید و افکارتان نیز به سوی مثبت شدن حرکت کنند. افراد موفق بیش از حد به مشکلات تمرکز نمی‌کنند و در عوض، پس از تحلیل اوضاع، سریعا از مشکلات دور می‌شوند.

۸- برایشان مهم نیست دیگران چطور در موردشان فکر می‌کنند.

افراد موفق می‌دانند که قضاوت و نوع تفکر دیگران در مورد آن‌ها، ارزشی ندارد و فکر کردن در مورد آن، صرفا باعث رنجش می‌گردد؛ وقتی فردی در مورد زندگی شخصی شما اظهار نظر می‌کند، آن نظر صرفا زمانی ارزش دارد که خودتان نیز با آن موافق باشید.

۹- بهانه نمی‌آورند.

افراد موفق فعال هستند و در نتیجه، کارهایشان را نیز به موقع انجام می‌دهند. زمانی هم که مرتکب خطا شوند، به شکل کامل مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرند. آن‌ها تمایل دارند وظایف روزانه و کلی خود را به شکل صحیح به سرانجام رسانند.

۱۰- موفقیت دیگران، باعث برانگیخته شدن حسادتشان نمی‌گردد.

این دسته از افراد معتقد هستند که موفقیت برای همه و به اندازه کافی وجود دارد تا بتوانند آن را کسب کنند. می‌دانند که هر چقدر افراد خوشحال و موفق‌تر در این کره خاکی وجود داشته باشند، زندگی بهتر خواهد شد. اگر شخص دیگری قادر به انجام کاری شود که آن‌ها توانسته‌اند انجام دهند، به جای حسادت، از وی قدردانی می‌کنند.

۱۱- عزیزان خود را فراموش نمی‌کنند.

می‌دانند که کار، بسیار مهم است اما هیچ‌گاه حاضر نیستند خانواده و عزیزان خود را فدای کارشان کنند.

۱۲- قدرت سرگرمی و خوشحالی را دست کم نمی‌گیرند.

فایده همه‌ی فشارهای کاری چیست زمانی که فقط احساس نا‌امیدی و خستگی در ما موج زند؟ افراد موفق می‌دانند چطور آرامش داشته و به سرگرمی‌هایشان بپردازند. آن‌ها می‌دانند با استراحت، باتری‌های خود را برای به سرانجام رساندن پروژه‌هایشان شارژ کرده‌اند.

۱۳- در مورد سلامتیشان غفلت نمی‌کنند.

با سلامتی، می‌توان از لحظات زندگی لذت برد؛ افراد موفق می‌دانند که اگر به شکل فیزیکی، روحی و احساسی سالم نباشند، نمی‌توانند به اهدافشان نزدیک شوند.

۱۴- اهداف نامعین تعریف نمی‌کنند.

اهدافی که افراد موفق برای خود تعریف می‌کنند، قابل اندازه‌گیری و مشخص هستند. می‌دانند دقیقا چه می‌خواهند و چه زمانی به آن خواهند رسید. داشتن هدفی مشخص، باعث می‌گردد بدانید چقدر از راه را طی کرده‌اید و تا رسیدن به مقصودتان چقدر باقی مانده است؛ از همین رو، دیگر از خود نمی‌پرسید «پس چه زمانی نتیجه خواهم گرفت؟»

۱۵- با بی ارادگی تصمیم نمی‌گیرند.

افراد موفق، مشخص می‌کنند که چه می‌خواهند، سپس، موتور خود را روشن کرده و به سویش می‌تازند. زمانی که تصمیمشان قطعی شد، دست به انجام هر کاری می‌زنند تا آن خواسته را به سرانجام رسانند. داشتن این عادت به هر فردی کمک خواهد کرد تا بتوانند اعتماد به نفس بسیار بالایی داشته باشد.

۱۶- اجازه نمی‌دهند قربانی شوند.

زمانی که تصمیم‌گیری های ضعیف دیگران، بر کار آن‌ها نیز تاثیر مخرب داشته باشد، اجازه نمی‌دهند تفکرات منفی آن‌ها را احاطه کنند؛ در عوض، با بخشش، خود را به آرامش می‌رسانند. آرامش درونی و خشنودی، برایشان بالاترین اهمیت را دارد.

۱۷- در گذشته زندگی نمی‌کنند.

آن‌ها درک می‌کنند که گذشته، تمام شده و دیگر آن لحظه وجود ندارد. اگر تمرکز انسان بر روی اتفاقات گذشته باقی بماند، مشرف به اتفاقات زمان حال نخواهد بود. اگر در گذشته آسیب دیده‌اید، تلاش کنید به یاد داشته باشید که حال، زمان دیگریست و می‌توانید تمرکز خود را بر روی رشدتان بگذارید.

۱۸- در برابر تغییر مقاومت نمی‌کنند.

برنامه‌ریزی، استراتژی و تاکتیک‌ها عوض می‌شوند؛ به جای ناامید و ناراحت شدن، افراد موفق سریعا خود را با وضعیت موجود هماهنگ می‌کنند زیرا رسیدن به اهدافشان برای آن‌ها مهم‌تر از هر چیز دیگریست.

۱۹- یادگیری برای آن‌ها متوقف نمی‌شود.

افراد موفق، برای خود مربی و یا راهنماهایی دارند که در زمان به چالش کشیده شدن، به سراغشان می‌روند. آن‌ها همواره در حال یادگیری هستند و برای بهبود شیوه‌ی زندگی خود، تلاش می‌کنند.

۲۰- روز خود را بدون شکرگذاری به پایان نمی‌برند.

افراد موفق همواره برای نعمت‌های کوچک و بزرگ در زندگیشان، سپاسگذار هستند. پیش از خواب، تفکر در مورد همه موارد مثبتی که در زندگی وجود دارند، باعث داشتن ذهنی مثبت‌نگر و افزایش انگیزه خواهد شد.

کارگاه و دوره‌های آموزشی تخصصی

در راستاي معرفي دوره‌هاي آموزشي كلينيك فروش همايش‌هايي توسط اين موسسه برگزار مي‌گردد كه هنرجويان و صاحبان مشاغل ضمن آشنايي با محتواي دوره‌ي آموزشي، مي‌توانند در انتخاب بهترين زمان براي حضور در دوره‌ها تصميم‌گيري مناسب‌تري داشته باشند.

برای ثبت نام اولیه، در دوره‌های آموزشی فرم مقابل را پر کنید :